Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Buderus ısı pompalarının özellikleri nelerdir?

10,767
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Buderus ısı pompalarının özellikleri nelerdir?

Buderus Logatherm ısı pompası iç ünite, dış ünite ve sıcak su boylerinden oluşan komple bir sistemdir. Isıtmada iç ünite olarak yerden ısıtma, radyatör veya fancoil cihazları, soğutmada ise sadece fancoil cihazları ile birlikte kullanılmaktadır.

Buderus'un uzun yıllara dayanan otomasyon, araştırma ve geliştirme tecrübesi ile tasarladığı, sınıfının en yüksek verimlilik değeri ve düşük enerji tüketimine sahip olan Logatherm Compact serisi 6-8-11 ve 14kW olmak üzere dört farklı kapasiteden oluşur. Sistem, ısıtma konumunda tesisat suyunu 55 santigrat dereceye kadar ısıtabilmekte, soğutma modunda ise 7 santigrat dereceye kadar soğutabilmektedir. 

Logatherm Compact serisi ısıtmada -20 santigrat derece dış hava sıcaklığına kadar, soğutmada ise +46 santigrat derece dış hava sıcaklığına kadar sorunsuz çalışabilmektedir. Bu ısı pompalarında dış ünite ile iç ünite arasında tesisat suyu dolaşmaktadır. Böylece soğutucu akışkan ve bakır borulama tesisatına ihtiyaç yoktur.

Su tesisatı tarafında sirkülasyon pompası, kapalı genleşme tankı, pürjör, takviye ısıtıcı ve filtre gibi ihtiyaç olan tüm komponentler, iç ünite içerisine dahil edilmiştir. İç ünite bileşenlerinin tümü yoğuşmaya karşı kauçuk izolasyon malzemesi ile izole edilmiştir. Bu aynı zamanda uzun ömrün garantisidir.

Logatherm Compact ısı pompalarının en büyük özelliklerinden biri de kumanda panelinin Türkçe olması ve çok kolay bir kullanıcı ara yüzüne sahip olmasıdır. Entegre internet erişim modülü sayesinde akıllı telefon ve tablet ile uzaktan kontrol seçenekleri mevcuttur. İstenirse oda sıcaklığına göre ayarlama yapabilen opsiyonel oda termostatı da sisteme bağlanabilmektedir. 

Diğer bir ısı pompası serisi olan Logatherm Split serisinden de kısaca bahsetmek gerekirse, sınıfında fark yaratan yüksek sezonsal verimlilik değerleri, ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacınız için tek sistem çözümünü bir arada sunan Logatherm Split serisi ısı pompalarımızda 8, 11, 13 ve 15kW kapasiteleri ile ürün gamımızda bulunmaktadır.
 
Sıcak kullanım suyu ihtiyacını da çözen sistemde, ihtiyaca göre 200 veya 300 litre olmak üzere iki farklı hacimde sıcak su boyleri kullanılabilmektedir. 

Buderus Çağrı Merkezi: 444 5 474

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat