Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Brezilya tipi popo kaldırma sonrası iyileşme süreci nasıldır?

5,508
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Brezilya tipi popo kaldırma sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Brezilya tipi popo kaldırma işlemi için yağ çekme ve ilgili bölgelere yağ enjeksiyonu yapma uygulaması bittikten hemen sonra hastaya bir korse giydirilir. Korse, vücut şekillendirme için çok gerekli bir giysi. Hastaya doktoru tarafından verilen özel korsenin, ödemli sürecin kısalması için en az 15 gün boyunca giyilmesi gerekiyor. Böylece sonuçlar daha erken ortaya çıkmaya başlar. 

Hastanın Brezilya tipi popo kaldırma işlemi için ameliyathaneden çıktıktan çok fazla ağrılı bir süreci olmaz. Özellikle birkaç saat geçtikten sonra oldukça rahatlar ve herhangi bir protez konulmuş veya ameliyat olmuş gibi hissetmez. Genelde 1-2 gün içinde normal sosyal yaşamına dönebilecek kadar da kendini iyi hisseder. 

Uygulamadan sonra hasta çok fazla ağrı hissetmediği, kendini rahat hissettiği için normal standart günlük yaşamını sürdürmeye çalışır. Normal oturur, bir insan kalçasına normalde nasıl baskı yaparsa o tarz davranmaya çalışır ancak Brezilya tipi popo büyütme işleminden sonra kalçaya yapılan baskının az tutulması gerekir. Çünkü o bölgedeki baskı ne kadar fazla olursa, eklenen yağların yaşayabilirliği de o oranda azalır. Bunun olmaması için bu tip operasyonlar sonrasında kullanılmak için özel üretilmiş yastıkları kullanmak iyi olacaktır.  Buna ek olarak özellikle ilk dönemde gece yüzükoyun veya yan yatılması gerekir. 

Tüm bunlara ek olarak bu tip operasyonlarda iyileşmenin de bir periyodu olur. Kalça şekli 3-6 içinde netleşir ve ödem atılmış olur. Vücut şekillendirme prosedürlerinin içinde Brezilya tipi popo büyütme, kalça dikleştirme yapıldıktan sonra hasta 6. ayın sonunda kalçasının büyüklüğünü ve belinin incelmesini çok rahat görebilir.

Bu arada belirtmek gerekir ki, kalçaya transfer edilen yağlar zayıflama ve şişmanlamadan doğrudan etkilenir. Kilo aldığınız zaman o yağ hücreleri ile beraber poponuz da büyüyecektir. Aynı şekilde kilo verdiğiniz zaman da yağ hücreleri ile beraber poponuz da küçülür. Bu nedenle operasyonun kalıcı olabilmesi için çok fazla kilo alıp vermemeye dikkat etmek gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat