Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Brezilya tipi popo estetiği sonrası iz kalır mı?

1,788
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Brezilya tipi popo estetiği sonrası iz kalır mı?

Brezilya tipi popo büyütme işlemlerinde kesinlikle iz kalmaz çünkü 2-3 mm'lik deliklerden yağ transferi yapılır. Bu tip operasyonlarda kalıştırılan bir iki teknik var. Bunlardan bir tanesi protezli popo büyütme, diğeri ise yağ ile popo büyütme. Biz Türkiye'de genelde Türk ve Avrupalı hastalara Brezilya tipi popo büyütme yapıyoruz. Bu hastalar da genellikle çok büyük bir popo istemiyorlar. Bunun yerine daha dik, dolgun ve diri kalçaları arzu ediyorlar. Bu anlamda Güney Amerika ve Jamaika gibi bölgelerdeki kişilerin çok ince bel ile kalp şeklinde geniş bir popo ve geniş basen beklentisinden daha farklı bir beklenti söz konusu. Ağırlıkla kalçada kontürü bozan çukurlar varsa, bunların giderilmesi ve daha diri bir kalça beklentisi var.  

Güney Amerika ve Jamaika bölgesindeki insanların beklentisi olan büyük kalça ve iri basen için hem çok büyük miktarda yağ kullanılması hem de o büyüklüğe erişebilmek için tıpkı meme büyütme ameliyatlarındaki gibi silikon protezlere ihtiyaç vardır. Ancak Türkiye'de uygulanan Brezilya tipi popo büyümelerde silikon protezler kullanılmaz, istenilen düzgün kontüre ve dik kalçalara erişebilmek için yağ transferi yeterli olur. Bu transfer ile popoda veya kalçalardaki boşluklar doldurulur, daha kavisli ve düzgün bir kontür elde edilir, kalça istenilen oranda dikleştirilir. Çünkü Türk halkı ve Avrupalılar genelde çok büyük bir kalçadan ziyade daha diri bir kalça istiyor. Bunun için popo protezine ihtiyaç duyulmuyor. Ameliyatlarda da çok büyük kesiler yapılmıyor; yağ transferi için çok ince uçlu, ortalama 3 mm'lik deliklerden girebilecek kanüller ile yağ transferi yapılabiliyor. Bu sayede iz de minimuma iniyor. Silikon ile yapılan popo büyütme, kaldırma ameliyatlarında ise her iki kalçanın orta hattında 4-5 cm'lik kesiler olur. 

Zayıflamadan sonra popoyu büyütme, dikleştirme ameliyatlarında, ancak poponun üzerine martı kanadı şeklinde kesi ile popo büyütme ve dikleştirme yapılabildiği için onlarda da çok fazla doku fazlalığının çıkarılması gerekir. Hatta bu doku aynı zamanda popo büyütmede de kullanılıyor. Ama bunlar büyük kesili dikleştirmeler ve büyütmelerdir. Biz ise genelde biri popo altından diğeri poponun orta hattından açılmış 2-3 mm'lik kesiden yağları transfer ediyoruz; böylece popo büyütme dikleştirme işlemi sonrasında kesilerin nereden yapıldığı bile anlaşılamıyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat