Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Brezilya poposu estetiğinde sonuçlar ne zaman belli olur?

2,141
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Brezilya poposu estetiğinde sonuçlar ne zaman belli olur?

Türkiye'de yapılan Brezilya tipi popo büyütme işleminde esas işlem bir yağ transferi olduğu için genelde sonuçlar anında görülür. Hasta, poposunun büyüdüğünü veya kalçalarının dikleştiğini işlemden hemen sonra fark eder. Ancak bu işlem için diğer alanlardan yağ alınması gerektiğinden, o bölgelerde bir ödem oluşur. İster istemez bu ödemin de iyileşme, inme süreci bulunur. Bu süreçte yağ alınan bölgelerdeki ödem azaldıkça kalçadaki büyüme daha net ortaya çıkmaya başlıyor. Yağlar bel bölgesinden alındıysa bel zamanla, ödemi attıkça daha inceliyor, bacaklardan yağ alındıysa bacaklar incelmeye başlıyor ve kalçadaki büyüme daha net bir şekilde ortaya çıkıyor. Ancak alınan yağların yaklaşık %10-20 kadarı ortalama 6 ay içinde kaybolur ve kişide yağların %80-90 civarı kalıcı olarak transfer edilmiş olur. Görüntü de 6. aydan sonra neredeyse hiç değişmez. 

Brezilya poposu estetiği ile yağ transferi yapılmış kalçanın ilk dönemlerde üzerine çok fazla oturarak baskı yapılması, yağların yaşayabilirliğini azaltır. Bunu yapmadıktan sonra yağlarda azalma gözükmez ve kalça kalıcı olarak büyür. 

Brezilya tipi popo büyütmeden sonra özellikle kalçaların üzerine baskı yapacak şekilde oturmamayı hastalarımıza tavsiye ediyoruz. Bunun için ilk 6 aylık süreçte mümkün olduğunca yüzükoyun ya da yan yatılmasını tavsiye ediyoruz. Bu dönemde popoya baskı yapmayan, poponun altına konan silikon yastıklar veya süngerler kullanılabilir. Bu tarz yastıklar da özellikle sürekli oturarak iş yapmak zorunda kalan kişiler için çok faydalı oluyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat