Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Brezilya nakışı nasıl yapılır?

72,649
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Brezilya nakışı nasıl yapılır?

Yeni başlayanlar Brezilya nakışına rokoko tekniği ile öğrenmeye başlayabilirler. Brezilya nakışı yapmak için gereken malzemeler kasnak, iplikler, uçan kalem, nakış makası, kumaş ve Brezilya nakışı örneği.

Nakışa başlamak için kumaşın ortasına uçan kalemle küçük bir yuvarlak çizin. Sonra bunun kenarlarına eşit mesafede 5 küçük çizgi çizin. Bunları 1'den 5' kadar numaralandırın. 60-70 cm kadar ip ayırın. Bunu gerin ve gamını alın, sonra uzun bunu uzun bir iğneye geçirin. 

Şimdi kumaşın alt tarafından yukarı doğru 3 numaralı çizgiden iğneyi ve ipliği geçirin. 3 numaradan çıkardığnız iğneyi 1 numaraya geçirin ve iğneyi çıkarmadan tekrar 3 numaradan çıkarın. Ancak ipi geçirmeyin. İpin fazlasını iğnenin etrafına 30 kez sarın. Buna rokoko sarmak denir. Sarımı ip üst üste gelecek şekilde yapmayın. İpi iğnenin ucuna doğru ilerleterek sarın. Şimdi rokokonun şeklini bozmadan iğneyi yavaşça çekin ve ipi de içinden geçirin. Bu çiçeğin bir yaprağı olacak. 

Aynı işlemi 4 ve 2 arasında da yapın. Bunun gibi 5 ayrı rokoko sarın ve çiçeğin tüm yapraklarını yapraklarını işlemiş oldunuz. Sonra çiçeğin tohumlarını  işlemek için iğneye simli iplik geçirin. Bununla çiçeğin tohumlarını yapın. İpi düğümleyin ve bitirin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat