Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bran Stark kimdir?

768
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bran Stark kimdir?

Bran Stark, Kışyarı Lordu, Kuzeyin Koruyucusu Eddard Stark'ın oğullarından biridir. 

Allah hepimize versin çocukken çok yakışıklı güzel bir çocuktu. Ergenlikle beraber buna bir şeyler oldu, tipi değişti çirkinleşti ama dizideki en öneli karakterlerden biri hala. 

Neyse, Bran Stark'ın öyküsü şöyle:
Kışyarında anası, babası, ablaları, abileri, kurtları ve babacan üstadları ile mutlu bir hayatı var Bran'ın. Derken dönemin kralı Barateonlardan Robert, Kışyarını ziyarete geliyor. Zira Ned Stark, Robert'in can yoldaşlarından biri. Kral yanında karısı kraliçe Cersei'yi ve karısının kardeşi Jamie Lannister'ı da getiriyor. 

Bran, bir şekilde tırmandığı kulenin penceresinden Cersei ve Jamie'nin ensest cimasına tanık oluyor. Fark edilince de pencereden atılmak suretiyle düşüyor ve belden aşağısı sakat kalıyor. Bran'ın asıl olayı da bundan sonra başlıyor. 

Bran, değişik rüyalar gören, hafiften ürpertici bir çocuk zaten. Rüyalarında geleceğe dair imgeler görüyor. Dahası, Bran'ın aslında çok daha acayip güçleri var. 

Hayvanların ve insanların beyinlerine girerek onları kontrol edebiliyor. Mesela kurdunun aklına girip dağ tepe koşturuyor ya da yardımcısı Hodor irisinin aklına girerek ortalığı dağıtığ herkesi pataklayabiliyor. 

Bran, Kış Yarı işgal edildikten sonra Ricon?la birlikte kaçıyor ve rüyalarında gördüğü 3 gözlü kuzgunun peşine düşüyor. Bir sürü badirenin ardından da onu buluyor. Üç Gözlü Kuzgun ona uçacağını söylüyor. 
Gelelim geleceğe dönük tahminlere. Malumunuz dizinin geçtiği çağda uçak yok. Ne var? Ejderhalar var. Evet Bran'ın ejderhalardan birini uçuracağı tahmin ediliyor. Hadi bakalım.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat