Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boyunluk örerken nasıl ölçü alınır?

128,447
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boyunluk örerken nasıl ölçü alınır?

Boyunluk yapmak için biraz kalın yün kullanmanız gerekir. Çünkü örgü boyunluk kalın yünde daha güzel durur. Bunun için de kalın yün ve 7 numara şiş ile örebilirsiniz. 


Boyunluk ölçüsü tamamen sizin zevkinize bağlıdır. Genellikle şişle örüldüğü zaman 80-90 ilmek başlanır ve yukarı doğru örülür. Yukarıdaki uzunluğu sizin zevkinize göre ayarlayarak isterseniz çok yüksek ya da biraz daha alçak boyunluk elde edebilirsiniz. 

Boyunluk ölçüleri 70-80 ilmek olabileceği gibi bu ilmekleri daha azaltabilirsiniz. Çünkü bazı insanlar daha sıkı boyunluklardan hoşlanırken bazıları da daha kısa boyunluklardan hoşlanabilir. 

Kimi örnekleri de fazla ilmekle yani 100-120 ilmekle başlayıp arada 10 ilmek kadar azaltarak da yapabilirsiniz. O zaman omuzlarınıza düşer. Ya da daha uzun yapabilirsiniz. Bunu 100-150 ilmeğe kadar çıkarabilirsiniz. O zaman da dolayıp boynunuza öyle geçirebilirsiniz. Boyunluklar bu şekilde de kullanılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat