Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boyun fıtığının en önemli belirtileri nelerdir?

147,464
kez izlendi
Puan: 4.54 / 5
Detaylı Açıklama

Boyun fıtığının en önemli belirtileri nelerdir?

Boyun fıtığının en önemli belirtileri boyun bölgesinde ağrı sırt bölgesinde ağrı, kollarda ağrı, uyuşukluk, karıncalanma ve güçsüzlük şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Boyun bölgesinde hangi aralıkta fıtık varsa ona yönelik kolun değişik bölgelerinde uyuşukluk, yanmalar, güçsüzlükler olabilmektedir. Kolumuzun bütün bölgelerinde değil de belli bölgelerinde yanma olması bize sinir basısı olduğunu göstermektedir.

Boyun fıtığı olan kişinin ilaveten aşağı bölgelerde olan spazm, boyun kaslarında olan spazm, sırt bölgesinde fibrozit kulunç dediğimiz oluşumlara da sebebiyet vermektedir.

Boyun fıtığının değerlendirilmesinde öncelikle boyun ağrılı olarak kişiye yaklaşmak gerekir. Boyun ağrısının tek sebebi boyun fıtığı olmadığı için, boyun ağrısına yol açan diğer sebepleri ekarte ettikten sonra boyun fıtığının tedavi edilmesi gerekmektedir.

Boyun fıtıklı kişide boynun üst bölgesinde oksipital bölge dediğimiz bölgelerdeki spazmlar baş ağrısına, çene ağrısına, yüzde yanma ve uyuşukluklara da sebep olmaktadır. Bu yüzden baş ağrısı şikayeti olan kişilerin iyi bir boyun muayenesinden de geçmeleri gerekmektedir

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat