Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşluk duygusu için uzmandan destek almak gerekir mi?

1,491
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşluk duygusu için uzmandan destek almak gerekir mi?

Boşluk duygusu yaşayan kişinin bir uzmandan destek alması önerilir. Çünkü boşluk duygusu doğası gereği, kişinin tam olarak ne yaşadığını tanımlayamadığı, içinden çıkamadığı bir durumdur. Tüm yaşam kalitesini gölgeler. Bu nedenle kişinin dışarıdan bir desteğe, yönteme, metoda ihtiyacı vardır. Bir terapist ile terapi ilişkisinde kendi eğilimlerini, çelişkilerini, bocalamalarını, zayıf ve güçlü yanları ile bunları nasıl bütünleştireceğini öğrenir. 

Bazen insan bazı gerçeklerle, kendisi ile veya hayatsal kaygıları, köken ailesi vb. durumlarla yüzleşmek istemeyebilir. Ancak terapide önce şu öğretilir. Olan, kişiye olmaktadır. Yaşam kalitesi düşen kişi kendisidir. Bu anlamda bu yaşam kalitesinin artırılması gerekir. Bunun bir hapı, ilacı yoktur. Kişinin hayatına bir sihirli değnekle dokunulmayacak veya bir kurtarıcı gelmeyecektir. Bu anlamda iş başa düşmelidir. Boşluk duygusu yaşayan kişi acıları, kaygıları, eksiklikleri veya becerileri, her ne olursa olsun kendisi ile yüzleşmeli, kendine, hayatına bir bütün olarak bakabilmeye başlamalıdır. Aynı zamanda tüm bunlar başarıldığında kişi boşluk duygusu vb. durumlardan da kurtulacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat