Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşanmada sosyal medyayı delil olarak göstermek için neler yapmak gerekir?

645
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşanmada sosyal medyayı delil olarak göstermek için neler yapmak gerekir?

Eşlerden birinin boşanmaya sebep olacak bir eylemini sosyal medya aracılığı ile paylaşması durumunda, karşı tarafın bu durumun tespitini yaptırarak delil elde etmesi mümkündür. Tabi burada sorun eşlerin kendi hesabından yaptıkları yazışmaların nasıl ele geçirildiğidir. 


Bu durumda; eşlerden birinin ortak kullanımında olan bir bilgisayar veya sair donanım cihazlarında bir takım boşanma sebebi sayılabilecek belgelerin tespiti sonrasında mahkemeye delil olarak sunulabilir. Bu gibi durumlarda taraflar derhal içerikleri veya görüntülerin ekran çıktısını almaları gerekmektedir. Ancak ekran çıktısı çok kuvvetli bir delil değildir. 

Bu sebeple şartlar mümkün ise bilgisayarın veya taşınabilir diğer bilişim cihazların adli bilişim uzmanları tarafından incelettirilmesinde ve oradan verilecek raporun dosyaya delil olarak sunulmasında fayda vardır. Zira bazı durumlar kişiler hesapları üzerinde yazışmalar yapmış olsa da bilgisayarında belli kayıtlar bırakabilmektedir. Bunun teknik olarak tespit edilmesi durumunda ise ortaya oldukça kuvvetli bir delil çıkacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat