Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşanma sonrası depresyon belirtileri nelerdir?

1,391
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşanma sonrası depresyon belirtileri nelerdir?

Depresyon belirtileri her zaman aynıdır. 
- Aşırı uyuma isteği veya hiç uyuyamama
- Aşırı iştah veya iştahın kesilmesi 
- İsteksizlik 
- Ölüme dair düşünceler

Bunlar 3 haftayı aşarsa depresyon belirtisidir ve mutlaka doktora gidilmelidir. Klinik depresyon ise tedavi de edilmesi gerekir. Depresyon ve üzüntü halini birbirinden ayırmak gerekir. Ayrılan bir insan üzülecektir. Çünkü bir kayıp var. O kaybı kabullenmek, o eksiklikleri kabullenmek, özlemi kabullenmek ve üzüntüyü duymakla depresyon aynı şey değildir. Halk gününde birçok zaman depresyondayım diyen bir insan aslında çoğu zaman sıkıntılı bir gündedir. Dolayısıyla 3 haftayı geçtiyse ve ölüme dair düşünceler varsa vejetatif destekler varsa o zaman klinik anlamda depresyondan söz edilebilir. 

Boşandıktan sonra insanlar sadece depresyondan muzdarip olmuyorlar. Bazı insanlar panik atak da geçirebiliyor. Bazen depresyonun tersine dönmüş şekli mani devreye girebiliyor. Bazı insan dört elle hayata sarılıyor. Her gece yeni bir kadın yeni bir erkek, aşırı bir coşku hali geçici bir manik savunma olabildiği gibi kalıcı bir şey de olabilir. Dolayısıyla acıyla herkes farklı bir şekilde baş eder. Bazı insan iyice kasılır kalır, bazı insan ise heyecanlı yaşar. Devam eden bir semptomoloji varsa ayrılığın getirdiği bir savunma olarak görmek gerekir. Kendi başınıza arkadaşlarınızla konuşarak içinden çıkamıyorsanız profesyonel yardım almakta fayda vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat