Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşandıktan sonra ne zaman yeni bir ilişkiye başlanabilir?

2,466
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşandıktan sonra ne zaman yeni bir ilişkiye başlanabilir?

Boşandıktan sonra kişinin ne zaman yeni bir ilişkiye başlayacağı zaman belirtmez. Bazı insanlar bütün yaslarını evliliklerinin içinde tutar ve boşandıkları noktada yeni bir ilişkiye hazırlardır.  Bazı insanlar da boşandıktan 10 yıl sonra hâlâ eşiyle uğraştığı için yeni bir ilişkiye başlıyor gibi gözükse ara dönemi yumuşatan bir ilişki olmanın dışına çıkmaz. 

Yeni bir ilişkiye başlayabilmek için eski ilişkinin tamamlanmış ve eski ilişkiye vedalaşılmış olası gerekiyor. Dolayısıyla insanlar yeni bir ilişkiye başladığı zaman yanılgıya düşüyorlar. Diyorlar ki, asla aynı hataları yapmayacağım. Bazen bu işe yarar. Eski ilişkide önem vermedikleri şeylere önem vererek yeni ilişkilerini iyi hale getirebilirler. Bazen de "hata yapmayacağım, birinci evliliğimin bitmesi bir başarısızlıktı, ikinci başarısızlığı yapmayacağım" diye aşırı özen gösterir, yani sadece kendisi için önemli şeyleri gözeterek karşı tarafın önem verdiği şeyleri düşünmeyerek çok iyi bir iş yaptığını düşünürler. Oysa ki karşı tarafı silmiş oluyor. 

Her ilişki yeni bir başlangıç. Her ilişki yeni bir kişi ve yeni bir ilişkidir. Herkesin ihtiyaçları ve hoşuna gitmeyen şeyleri farklıdır. Her ilişkinin kuralları da farklıdır. Bir ilişkide sen de takıl, ben de takılayım geçerliyken başka bir ilişkide bu hiçbir şekilde söz konusu olamaz. Her şeyi birlikte yapmaya önem verirler. İnsanların gerçekte yeni ilişkilerinde veya eski ilişkilerinde kendilerine ait bir hayatlarının olması iyi bir şeydir. O zaman bir araya geldikleri zaman ilişkiye yenilik getirebiliyor, otantik ve özgür olabiliyorlar. İlişkide heyecanı ateşlemek ve onu sürdürmek daha kolay oluyor. Dolayısıyla yeni bir ilişki eskiden öğrenilenlerin farkındalığıyla ama çok da uzman olduğunuzu hissetmeden başlamakla mümkündür. Yeni ilişkinizde nasıl olacağınızı eşinizle beraber öğreneceksiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat