Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boşalamıyorum, ne yapabilirim?

130,515
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Boşalamıyorum, ne yapabilirim?

Ketlenmiş boşalma olarak tanımlanan erkeğin cinsel ilişki sırasında boşalamaması boşalma sorunları içinde görülen nedenlerden biridir. Boşalamamada hasta orgazm olur. Fakat menisi üretra yani penisten dışarı akmaz. Bu durum çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için sorun oluşturur. Bunun ürolojik bir kaç tane nedeni vardır. 

Kişi prostat ameliyatı olduysa ya da idrar kesesi ile alakalı cerrahi operasyon geçirmişse prostat ameliyatı sonrası orgazm olur ve meni idrar kesesine çıkabilir. Bu doğal bir durumdur. Boşalamama nedenlerinde ise nörolojik faktörler çok ön plandadır. Boşalma bir nörolojik olaylar zinciridir. Sempatik ve parasempatik iki ayrı sistem bunda görevlidir. 

Dolayısıyla bu tür cerrahi geçirmemiş özellikle genç yaştaki hastalarda boşalamama sorunları varsa detaylı bir nörolojik araştırma yapılmalıdır. Bunun dışında kullanılan psikojenik ilaçlar, nörolojik hastalıklarda kullanılan ilaçlar da sorgulandığı zaman da boşalamama nedenleri ortaya çıkarılabilir

Cinsel işlev bozukluklarında tedavi, ilaç ve terapi yöntemleri ile yapılabilir, tedavi sürecinde düzenli bir partnere ihtiyaç duyulmadan erkek tek başına tedavi edilir. Geç boşalma yaşayan erkeklerde ise cinsel yaşamın düzenli olduğu bir eşe ihtiyaç duyulur.  Boşalamama sorunun tedavisi sorunun derecesine göre 4 - 8 aylık bir süreci alabilir

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat