Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Blackberry yazılımı nasıl güncellenir?

5,664
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Blackberry yazılımı nasıl güncellenir?

Blackberry'nizin daha hızlı ve sağlıklı çalışmasını istiyorsanız, yazılım güncellemelerini kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz.

- Blackberry yazılım güncelleme için için bilgisayarımıza "Blackberry Desktop Software" yani Blackberry Masaüstü Yazılımını ve cihaza özel güncelleme dosyasını kurmamız gerekmektedir.

- Blackberry Masaüstü Yazılımını Turkcell Resmi internet sitesinden ya da Blackberry internet sitesinden indirebiliriz. Turkcell Web sayfasında "Yardım" bölümünde, sayfanın sağ alt köşesindeki "Servis Yazılımları" bölümüne giriş yapıyoruz. Burada Blackberry Masaüstü Yazılımını ve Turkcell tarafından test edilmiş olan Blackberry yazılımını bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor. -

- Bilgisayarımıza kurulum yaparken öncelikle Blackberry Masaüstü Yazılımını, sonrasında cihaz yazılımını kurmamız gerekmektedir. Kurulum sonrasında Blackberry Masaüstü Yazılımı otomatik olarak açılacaktır.

- Güncelleme sırasında bir veri kaybı yaşanmaması için cihazımızın bir yedeğini oluşturmamız daha sağlıklı olacaktır.

- Güncelleme işlemine başlamak için Blackberry Masaüstü Yazılımını kapatalım ve bilgisayarımızdan "Yerel Disk C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader" klasörüne girelim. Burada "Loader.exe" dosyası çalıştıralım.

- Application Loader Sihirbazı açıldığında "İleri" sekmesini seçerek devam ediyoruz. Dikkat edilecek nokta, kurulum aşamasında hiçbir şekilde Blackberry cihazı ile bilgisayar arasındaki bağlantı koparılmamalıdır.

- "İletişim bağlantı noktası" bölümünde cihaz PIN numarası görünüyorsa "İleri" butonu ile işleme devam edilir. Program cihaz yapılandırma bilgilerini okuduktan sonra karşımıza "Cihaz Uygulama Seçimi" ekranı gelecektir. - Burada güncelleme sonrasında telefonumuzda yüklü kalmasını istediğimiz programları seçmemiz gerekiyor. Programları seçtikten sonra "İleri" butonu ile işleme devam edebiliriz.

- Cihaz yedeklemesi bölümünde cihazımızın aynı veriler ile açılmasını istiyorsak "Önerilen" olarak gözüken cihaz bilgilerinde ?yedekleme? bölümünü işaretleyerek, "İleri" butonuna basıyoruz. "Application Loader Sihirbazı Tamamlanıyor" ekranı geldiğinde "Son" butonu ile güncelleme işlemini başlatabiliriz.

- "Cihazınız güncelleniyor" yazısı çıktıktan sonra bilgisayar ve Blackberry modelinize göre 20-30 dakika arasında ekrandaki adımların tek tek tamamlanmasını beklememiz gerekmektedir. Bu süre zarfında telefonumuzun bağlantısını kesinlikle kesmiyoruz. Cihaz güncellemesi sonrasında telefonumuz kendini kapatıp açacaktır. "Yükleme işlemi başarılı oldu" uyarısı bilgisayar ekranımızda belirdiğinde "Kapat"? butonu ile işlemimizi tamamlıyoruz.

- Güncelleme sonrasında yedeklerimiz geri yüklenmiş bir şekilde telefonumuz tekrar açılmış olacaktır.

Ayrıca www.turkcell.com.tr , Turkcell İletişim Merkezleri ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetlerine ulaşarak da yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat