Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Biyotinin saça ve cilde faydaları nelerdir?

13,003
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Biyotinin saça ve cilde faydaları nelerdir?

Son yıllarda güzellik sektöründe biyotin sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle saçların daha canlı ve sağlıklı olması adına kozmetiklerde kullanılmaktadır. Tırnak yapısının daha sağlıklı, kaş ve kirpiklerin daha gür olabilmesi için firmalar tarafından tercih edilmektedir. H vitamini de denilen  biotin, vücudun daha enerjik ve zinde olmasını sağlamaktadır. 

Günlük tüketilmesi gereken belirli miktarları vardır. 150-300 mcg miktarında vücuda depolanması gerekmektedir. Bu oran tedavi aşamasında daha fazla gerekebilmektedir. En önemli misyonu, vücuda protein depolaması ve bu sayede daha sağlıklı ve dinç olmanızı sağlamaktadır. Hücre yenilenmesi ve gelişmesinde etkin rol oynamaktadır. 

Özellikle saç ve tırnak bakımı için önem teşkil eder. Saçların dökülmesini ve beyazlaşmasını önler. Tırnakların daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur ve uzamasını sağlar. Dört önemli enzimlerin içeriğine girdiği için sağlıklı ürelerin oluşmasını sağlar ve yağ asitleri ve metabolizmanın işlenmesini sağlamaktadır. Kan şekeri oranının dengeye sokmaktadır. 

Özellikle kan şekerini düşürmede başarılıdır. Cildin daha canlı ve pürüzsüz olmasını sağlar. Depolanmış yağların yakılmasına katkıda bulunur ve bu sayede daha fit bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Kasların daha iyi gelişebilmesini sağlayan biotin, BCAA grubu amino asitleri bünyesinde barındırmaktadır. Karbondioksitleri vücuttan atmakta büyük görev almaktadır. Bu sayede oksijen hücrelerinin yenilenmesini sağlar. RNA ve DNA yapımında çok etkilidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat