Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Biyotin için neden güzellik vitamini deniyor?

3,797
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Biyotin için neden güzellik vitamini deniyor?

Biotin vitamini, karbonhidrat, yağ ve protein metabolizması için oldukça gerekli bir vitamindir. Sinir sisteminin sağlıklı işlemesine yardımcı olur. Saç ve cilt sağlığı için gereklidir. C vitamininin emilimine yardımcı olur.Tırnak sağlığına olumlu katkılar yaparak çabuk kırılmalarına engel olur. Diyabet hastalıklarında da kullanılır. Sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Biotin B vitamin grubu içinde yer alan bir vitamindir. Suda çözünür. 


Biyotinin son zamanlarda "güzellik vitamini" olarak anılmasının en büyük sebebi saçlara ve tırnaklara olan pozitif etkisidir. Bugün bu özelliği yüzünden, biyotin birçok kozmetik ürününde bulunmaktadır. Cilt sağlığı için gerekli bir vitamin olan biotin; yağ ve karbonhidrat metabolizmasında rol oynayan, suda eriyen bir vitamindir. Birçok saç ve deri kozmetik ürünlerinin içerisinde bulunur. Biotin; B7 vitamini olarak da bilinir. 

Gıdalar yoluyla alınabileceği gibi bağırsak bakterileri de vücudumuza gerekli olan biotini sağlamaktadır. Biotinin bu kadar popüler olmasının nedeni, saç ve tırnaklara kazandırmış olduğu olumlu etkidir. Karbonhidrat, protein metabolizmasında ve diğer vitaminlerin kullanımında gereklidir. Birçok enzimin yapısına girer. Bu enzimler, gıdaların vücuda yararlı hale getirilmesini sağlarlar. Saç dökülmesini ve beyazlamasını yavaşlatır. Cilt sağlığı için gereklidir. Birçok saç ve deri için kozmetik ürünlerde biyotin katkısı vardır. Biotin eksikliği, saç dökülmesi ve kalite kaybına yol açabilir. Saç kaybı, biotin eksikliğinde görülen bir bulgudur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat