Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Biyoloji konularını anlamıyorum, neler yapabilirim?

2,886
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Biyoloji konularını anlamıyorum, neler yapabilirim?

Biyoloji latince terimlerin ağırlıklı olduğu bir ders olduğu için bazen anlamak zor olabilir. Bunun için derse ön hazırlık yaparak gelmek öğrenciye büyük katkı sağlar. 

Ders esnasında konunun daha iyi anlaşılabilmesi için not tutmak gereklidir. Dersin takibini kolaylaştırır ve motivasyonu arttırır. Ders sırasında öğrencinin anlamadığı noktaları mutlaka dersi anlatan hocaya sorması gereklidir. Derste tutulan notlar evde tekrar edilmeli ve özet çıkarılmalıdır.

Konuyla ilgili sorular çözülerek konu kavranmaya çalışılmalıdır. Eğer biyoloji testi çözülüyor ise birkaç farklı test kitabından yararlanmak faydalı olacaktır. Daha sonrasında öğrencinin farklı test kaynaklarından yardım almadan soruları çözmesi beklenir. Çıkan yanlışlara göre anlaşılmayan noktalar tespit edilmeli, gerekirse tekrar çalışılmalı, hatalar devam ediyorsa konuya dönülmeli ve bu hataların telafisi yapılmalıdır.

Öğrenci konuları öğrenmekte zorluk yaşıyor ise konuları somutlaştırmak adına biyoloji video sitelerinden yararlanılabilir. Örneğin dolaşım sistemini anlamakta güçlük yaşayan bir öğrenci bu konuyla ilgili bir video izlediğinde çalıştığı bilgileri anlaması kolaylaşır. Böylelikle biyoloji dersine daha verimli çalışmış olurlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat