Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Biyoloji dersine verimli nasıl çalışabilirim?

8,402
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Biyoloji dersine verimli nasıl çalışabilirim?

Biyoloji dersi bilgi ağırlıklı olması sebebiyle sayısal branştaki öğrenciler tarafından sözel bir ders gibi algılanır. Bu algı öğrencilerin biyoloji dersine karşı önyargıyla yaklaşmasına sebep olur. 

Öğrenciler genellikle biyoloji dersini ezberleyerek yapabileceklerini düşünürler. Bu sebeple biyoloji dersine sadece sınavdan önce çalışırlar. Biyoloji dersindeki başarı böylelikle düşer. 

Biyoloji kısa zamanda ezber yapılarak öğrenilebilecek çok kolay bir ders değildir. Biyoloji sistemli bir şekilde çalışılması gereken periyodik bir şekilde tekrar edilmesi gereken ve emek isteyen bir derstir. 

Biyoloji dersine verimli çalışabilmek için öncelikli olarak konuyu ana hatlarıyla okumak ve anlamaya çalışmak gerekir. Eğer bu ön hazırlık ders öncesi yapılırsa ders esnasında konunun daha iyi anlaşılmasını sağlar. 

Biyoloji konuları okunduktan sonra ayrıntılı bir şekilde çalışılmalıdır. Çalışma sırasında not tutmak, konunun özetini çıkarmak, önemli yerlerin altını çizmek ve gerekirse farklı kaynaklardan bilgiler edinmek öğrenciyi derse karşı aktif kılar ve verim artar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat