Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Birleşik Arap Emirlikleri'nde neler yiyebiliriz?

1,290
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Birleşik Arap Emirlikleri'nde neler yiyebiliriz?

Birleşik Arap Emirlikleri mutfağı Türk mutfağına oldukça benzer. Özellikle Türkiye'nin doğu coğrafyasındaki yemeklerle benzerlik gösteren fazla sayıda yemek bulabilmek mümkün. Birleşik Arap Emirlikleri'nin en önemli iki kenti olan Abu Dhabi ve Dubai'de dünya lezzetlerini tadabileceğiniz, çok lüks ve temiz restoranda yemek yiyebilirsiniz.  

Birleşik Arap Emirlikleri'nin yerel yemeklerinden biri olan falafel, nohuttan yapılmış bir çeşit köfte olarak sunulur. Şıvarma ya da şavurma olarak bilinen döner dürüm lüks restoranlarda bulabileceğiniz yiyeceklerdendir. 

Birleşik Arap Emirlikleri'nde ayrıca kapsa olarak adlandırılan bi tür pilav da Türk mutfağına oldukça benzeyen lezzetler arasındadır. Birleşik Arap Emirlikleri Arap Körfezi'ne uzun sahilleri olan bir ülke olduğu için çok çeşitli bir deniz ürünleri yelpazesi vardır. 

Birleşik Arap Emirlikleri'nde iç kesimlere doğru gidildiğinde çöl iklimini görürüz. Bu bölgelerde daha çok deve eti ve deve sütü servis edilmektedir. Genel olarak domuz eti Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki restoranlarda servis edilmez. İçecek olarak yerel düzeyde Birleşik Arap Emirlikleri'nin çay tükettiğini görmekteyiz. Türkiye'de olduğu gibi her yemek bitiminde çay ikram edilmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat