Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Birleşik Arap Emirlikleri nasıl bir yer?

2,727
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Birleşik Arap Emirlikleri nasıl bir yer?

Birleşik Arap Emirlikleri Arap Yarımadası'nın güneydoğusunda yer alır. Yaklaşık olarak nüfusu 10 milyon kadardır. Birleşik Arap Emirlikleri'nin komşuları Umman ve Suudi Arabistan'dır.

Birleşik Arap Emirlikleri birbirinden ayrı 7 emirliğin bir araya gelerek oluşturduğu bir ülkedir. Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük şehri Dubai, başkenti ise Abu Dhabi'dir. Birleşik Arap Emirlikleri'ni oluşturan tüm emirliklerin kendilerine özgü yasaları mevcuttur. Her emirliğin farklı yasaları ve farklı uygulamaları olabilir. 

Birleşik Arap Emirlikleri 1971 yılında İngiliz sömürgesi olmaktan çıkmış, kendi bağımsızlığını kazanmıştır. Bu anlamda Birleşik Arap Emirlikleri genç bir ülkedir. Genel olarak bakıldığında ülkenin zenginleşmesinde petrol satışlarının oldukça büyük bir etkisinin olduğu görülmektedir. Dünyadaki toplam petrol rezervinin %7'sine sahip olan Birleşik Arap Emirlikleri, ekonomik kalkınmayı petrolün yardımıyla gerçekleştirmiştir.

Ticaret, telekominikasyon, havacılık ve turizm de Birleşik Arap Emirlikleri'nde hakim sektörler olarak bilinir. Günümüzde Dubai'nin gelişmesiyle turizm konusunda Birleşik Arap Emirlikleri oldukça büyük bir atak yapmıştır. 

Birleşik Arap Emirlikleri oldukça sıcak bir ülkedir. Yazlar sıcak ve kurak geçerken kışlar da ılıman olarak geçer. Özellikle kış aylarında  ılıman etkisiyle Birleşik Arap Emirlikleri daha fazla turist çekmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat