Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Birinin çift cinsiyetli olduğu dış görünüşünden anlaşılır mı?

29,241
kez izlendi
Puan: 3.19 / 5
Detaylı Açıklama

Birinin çift cinsiyetli olduğu dış görünüşünden anlaşılır mı?

Gerçek çift cinsiyetliler ancak ameliyatla cinsel hayata geçebilirler. Burada cinsel hayattan kasıt cinsel ilişki kurabilmektir. Bunun dışında üreme fonksiyonları olmaz, hamile kalamaz, hamile bırakamazlar. Dişi hermafrodit dış yapısı kadın, iç yapısı ise erkektir. Bu kişiye vajina yapılır. Ama yapılan arkası kapalı bir oluktan ibarettir.


Bunun için öncelikle yalancı hermafroditler üzerine konuşmak gerekir. Normal hermafrodit zaten doğumda fark edilir ve 2 yaşına kadar tedavisi tamamlanır. Yalancı çift cinsiyetliler ise ergenlik çağına kadar fark edilmez. Özellikle ergenlik çağında organlarda değişiklikler olmaya başlar. Bir de bu durumun başka sorunlarla birlikte görülmesi söz konusudur. Zeka gerilikleri, boyda kısalık, el ayak bozuklukları, vücutta farklı bozukluklar görülebilir. 

Bu sorun başka sendromlar varsa daha çabuk fark edilebilir. Ama sorun tek başına ise fark edilmesi geç ve zor olacaktır. Ergenlik çağında genital organlarda bazı değişiklikler olur. Dikkatli olunduğunda fark edilebilir. Örneğin vajinası olduğu düşünülen kişinin vajina dudakları testis torbası görünümü almaya başlayabilir. Penis olduğu düşünülen klitoriste de değişimler oluşur. Bu dikkatli aileler tarafından ergenlikte fark edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat