Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bir ilişkinin zina sayılması nelere bağlıdır?

10,682
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bir ilişkinin zina sayılması nelere bağlıdır?

Bir ilişkinin zina sayılabilmesi için bazı kurallar vardır. Her şey zina sayılmaz. Zinanın hem dünyalık hem de ahiretlik ağır cezaları vardır.


Namuslu bir kadına zina iftirasında bulunma, bir kimse için ahiretlik günahlarına bedel olabilir. Bu konuda insanlara iftira atılmaması gerekir.

Zina olan şeyler

- Zina yaptığınız kimse size haram olan birisi olursa
- Nikahı altında olmayan, olabilme ihtimali olan birisiyle yapılan cinsel ilişki

Zinada esas olan bir erkekle bir kadının haram olduğu surette nikahsız bir şekilde yan yana gelmesidir. Bu yan yana gelmelerde ön yoldan birbirleriyle birlikte olma durumudur. Bu birlikteliğin de bir ölçüsü vardır. Sadece dokunma ve temas hali zina sayılmaz.

Kadın ve erkek yan yana geldiğinde erkeğin sünnet mahalli kadar kadının içerisinde bulunması durumunda zina söz konusudur. Böyle bir durumda görüntü aynı şekilde ancak durum bu anlamda değilse buna zina denmez.

Nikahın imamı veya belediyesi gibi bir durum yoktur. Nikah nikahtır.

Nikahtan istenen belli şartlar vardır. Bunlar:

- Taraflar evlenmeye razı olmuştur.

- Bir sosyal duyurmaya ihtiyaç duyulur. Dolayısıyla evlenmeyi bazı sosyal tehtidlerden korunmak için en az 2 tane şahitle duyurmak esastır.
İmam nikahı insanları bir tatmini söz konusu olarak, bir dua mahiyetinde kıyılan nikahtır. Ancak ilk hangi nikah kıyılırsa o nikahtır. Önce resmi nikahın kıyılması kadını koruma açısından yararlıdır. İmam nikahıyla resmi nikahın aynı zamanda kıyılması yararlıdır. 

Nikahta süre anlaşması olduğunda nikah sayılmaz. Nikahta boşanma, ölme ya da dinden çıkma durumlarında nikah düşer. Normal yollarla nikah düşene kadar nikah kıyılır. Anlaşmalı bir nikah olmaz. Süre konulduğu zaman nikah değil zina yapmış olursunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat