Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bilgisayar toplarken nelere dikkat etmeliyiz?

6,032
kez izlendi
Puan: 3.44 / 5
Detaylı Açıklama

Bilgisayar toplarken nelere dikkat etmeliyiz?

Bilgisayar toplarken ilk olarak işlemci seçimi yapılır. İşlemcinin İntel mi AMD mi olacağına karar verildikten sonra uygun anakart seçilir. Anakart seçimi de yapıldıktan sonra RAM ve hard disk seçimleri yapılır. Eğer anakartın üzerinde on board ekran kartı yoksa uygun bir ekran kartı, CD rom ve toplanan parçaların kuvvetine göre power supply alınır.

Dikkat etmek gereken bir diğer nokta da almak istenilen parçaların fiyatlarıdır. Anakartın işlemci pin sayısı, anakarta kaç tane RAM takılabileceği, anakart üzerinde on board ekran ve ses kartı olup olmaması fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Ayrıca, oyun oynamak için harici ekran kartı alacaksak pci express slot mu agp slot mu kullanılacağını bilmek gerekir.

Oyun veya program yüklemek için kullanacağımız CD rom'ların çok fazla özelliğe sahip olmaları tercihe bağlıdır. Basit bir CD rom, ev kullanıcılarının işini görebilecektir. Bunların yanında power supply seçimi de önemlidir. Power supply ne kadar güçlü olursa donanımlar da o kadar güvenli çalışır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat