Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bilgisayar toplarken anakart nasıl seçilir?

10,958
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bilgisayar toplarken anakart nasıl seçilir?

Bilgisayarı ne amaçla kullanacaksanız anakartı da kullanma amacına uygun seçmeniz gerekir. Eğer bilgisayarı evde kullanacaksanız 2 slotlu RAM'li ve 1 slotlu ekran kartlı standart bir anakart kullanmak yeterli olacaktır.

Her anakartla her işlemci uyum sağlamaz. AMD işlemci ya da İntel işlemci seçeneklerinden biri tercih edildikten sonra işlemciye göre anakart seçilmelidir.

İşlemciyi yuvasına oturtturabilmek ve çalıştırabilmek için işlemcilerin pin sayıları önemlidir. Bu pin sayılarını anakartın ve işlemcinin üzerinde görebilirsiniz.

RAM'lerde de ddr2 mi ddr3 mü kullanmanız gerekir, RAM'ler için kaç tane slot olması gerekir gibi bilgiler anakartın üzerinde belirtilmiştir. Örneğin anakartın üzerinde RAM için 2 tane slot varsa bu slotlara 4'er GB'lık 2 tane RAM yerleştirebilirsiniz Bilgisayara yeni ses kartı almayacaksınız anakartın üzerindeki ses kartını kullanabilirsiniz. Anakartın özellikleri ne kadar artarsa fiyatları da aynı ölçüde artar.          

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat