Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bileğim ağrıyor ne yapabilirim?

61,834
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bileğim ağrıyor ne yapabilirim?

Bileğinizin ağrımasının nedeni önemlidir. Eğer bileğiniz bir zorlanma, ağır kaldırma, vurma veya çarpma gibi bir nedenden dolayı ağrıyorsa el bileği istirahat ettirilmelidir. El bileğinin istirahat ettirilmesi amacıyla elastik bandaj uygulayabiliriz ya da el bileği atelleri kullanabiliriz. Bu işlemlerin yanında basit ağrı kesiciler kullanmak da ağrının dinmesine yardımcı olur.

Ağrı zaman içinde azalıyorsa uygulamanın doğru olduğunu anlayabiliriz. Ancak bu uygulamalara rağmen el bileğindeki ağrı geçmiyorsa ve hatta artıyorsa, ağrıya kızarıklık ve şişlik gibi diğer semptomlar da eşlik ediyorsa mutlaka bir hekime başvurmak gerekir.

El elastik bandajla istirahata alınmışsa, bu durumdaki el bileğinin kullanılmaya devam edilmesi ve zorlanması rahatsızlığın daha da ciddi
boyutlara ulaşmasına neden olabilir.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir faktör de istirahata alınan elin kalp seviyesinden yukarıda tutlmasıdır. Eğer bilek aşağıda tutuluyorsa hissedilen rahatsızlık artacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat