Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Biberon ve emzik seçiminde dikkat edilecekler nelerdir?

67,854
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Biberon ve emzik seçiminde dikkat edilecekler nelerdir?

Herkese merhaba, ben Hamile Eğitmeni ve Hemşire Esra Ertuğrul. Bu videomuzda biberon seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, bunları konuşacağız.

Bebeğimiz doğduğunda, doğar doğmaz bebeğimizi emzirmek, olabildiğince anne memesinden bu süreci devam ettirmek hepimizin istediği şeylerden biri. Ancak bazı durumlarda bebeğimizi bu süreçte biberonla tanıştırmamız gerekebilir. İşte bu süreçte seçeceğiniz biberon, bebeğinizle emzirme sürecinizi direkt etkileyebilir. Burada dikkat etmemiz gereken birkaç nokta vardır. 

Özellikle biberon seçerken, biberonun anne memesine benzer yapıda olması çok önemli. Anne sütünün yeterli olmadığı durumlarda tercih edilebilecek biberon modelleri, anne göğsüne benzer bir yapıda tercih edildiğinde bebeklerin beslenmeleri, emzirme ve biberon arasındaki geçiş daha kolay olabiliyor. Çünkü biberonun yapısı bebeğin emzirme sürecini etkiliyor. Chicco?nun biberonlarında iki farklı biberon seçeneği var: NaturalFeeling ve Wellbeing

Bebeklerin damak yapısına uygun biberon seçimi nasıl olmalı?

NaturalFeeling?i incelediğimizde, biberonun anne memesine çok benzediğini görebiliyoruz. Biberon anne memesine benziyor ve biberon ucu özel eğime sahip. Bebek biberonu ağzına aldığı zaman, anne memesini emerken yaptığı hareketi biberonla karşılaştığında aynı şekilde yapabiliyorsa, bu süreçte tekrar anne memesine dönmesi ve anne memesi ile biberonu birlikte kullanabilmesi mümkün hale geliyor. Anne memesi ve biberona geçiş sürecinde hiçbir sıkıntı yaşamıyor. 

Bu biberonlarda emzik kısmının kadifemsi bir dokuda yumuşak silikondan olması, bebekte annesinin memesini emme hissi yaratır. 

Uç kısmı yukarı doğru özel eğimli olan NaturalFeeling biberonlar, bebeklerin damak kısmına değerek anneleri tarafından emziriliyormuş hissiyatı uyandırır. NaturalFeeling biberon modeli, "Yenidoğan biberon seçimi nasıl olmalı" sorusuna verilebilecek en ideal öneriler arasında yer alıyor. Cam ve PP modelleri bulunan ürün seçenekleri, farklı ay gruplarına göre tasarlandığından bebeklerin değişen ihtiyaçlarına cevap veriyor. 

Pratik bir şekilde temizlenebilen emzik modelleri

Bebeklerin emme içgüdüsünü tatmin etmek için kullanılan ürün alternatifleri arasında emzikler bulunuyor. 

Silikon veya kauçuk seçenekleri mevcut olan Chicco emzik modelleri 0-6 ay, 6-16 ay ve 16-36 ay için özel olarak tasarlanmış. Bir diğer yandan Chicco emzik modelleri, bebeklerin damak yapılarına uygun olacak şekilde, dilin doğal pozisyonunu ve ağzın doğal gelişimini destekleyen ortodontik bir emzik ucuna sahip. 

Emzik seçimi nasıl olmalı? diye merak eden anne adayları, emzik seçimi konusunda Chicco'ya güveniyor. Siz de www.chicco.com.tr adresinden bebeğinize en uygun emzik ve biberon modellerini inceleyebilirsiniz.
Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat