Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Beyaz çamaşırların grileşmesi nasıl engellenir?

7,864
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Beyaz çamaşırların grileşmesi nasıl engellenir?

Sevgili hanımlar, 

Beyaz çamaşırlarımız, gömleklerimiz, havlularımız daha beyaz olsun diye ne kadar çabalarsak çabalayalım, her yıkama sonrasında çamaşırlarımızın biraz daha grileştiğini, ilk günkü beyazlıklarını kaybettiklerini fark ederiz. Bu sorunu çözmek için kullandığımız metodlarsa zaman zaman çamaşırlara zarar verir, hatta çamaşırlarımız kullanılamaz hale gelir. Oysa doğru ürün ve yıkama metotları ile bu sorunun üstesinden gelmek mümkün. Bu konuda size önerimiz, ilk adımda çamaşırlarınızı yıkamadan önce renklerine göre ayırmanız. Beyaz çamaşırları renkli çamaşırlar ile karıştırmadan, sadece beyazlar ile yıkayarak renklerin karışmasını engellemiş olursunuz. Aksi takdirde, beyaz çamaşırlarla birlikte makineye atılan renkli bir bluz, hem beyazların renk almasına, hem de renkli çamaşırınızın canlılığını kaybetmesine yol açacaktır. 

Çamaşırlarınızı renklerine göre ayırdıktan sonra makinenizi çamaşırınızın türüne ve rengine göre ayarlamanız gerekmektedir. Örneğin renkli çamaşırlarınızı 300C?nin üzerinde yıkamak renklerinin solmasına neden olabileceği gibi, yünlüleri yüksek devirde yıkamak çamaşırların formunun bozulmasına sebep olabilir. 

Son adımda ise çamaşırlarınızı, leke çıkartmada etkili bir sıvı ya da matik deterjan ile yıkayabilirsiniz.  ABC matik 93 lekede etkili multi enzim kapsül teknolojisi ve grileşmeyi önleyen formülü ile çamaşırlarınızın ilk günkü beyazlığını korumanıza yardımcı olur. Çamaşırlarınız yıkandıktan sonra, çamaşır makinesinde bekletmeden, imkanınız var ise güneş görecek şekilde kurutmanızı öneririz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat