Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Beyaz besinlerin beslenmedeki yeri nedir?

145
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Beyaz besinlerin beslenmedeki yeri nedir?

Sağlıklı beslenme ve diyetin simgesi haline gelmiş olan elma C vitamininden, betakarotenden ve diyet posasından zengin bir meyvedir. Antioksidan içeriğinden dolayı kolon kanserine karşı koruyucudur. 


Sarımsak da beyaz grupta yer alır. Kalp hastalıklarına karşı ve kanser türlerine karşı koruyucudur. Düzenli sarımsak tüketen kişiler mide kanserine yüzde 50 daha az yakalanır. Sarımsak tansiyonu da düzenler. Sarımsağın faydalarından maksimum ölçüde yararlanmak için çiğ olarak, ezilmiş ya da doğranmış şekilde tüketmek gerekir. 

Soğan A ve C vitamini, fosfor, potasyum içerir. Düzenli soğan ülkelerde kanserin çok daha nadir görüldüğü tespit edilmiştir. Beyaz renkli besinler prebiyotiktir. Hindiba kökü, yer elması, sarımsak, soğan, pırasa, muz gibi besinler bu özelliktedir. Probiyotikler denen faydalı bakterilerin etkinliğini ve sayısını arttırırlar. Beyaz besinler bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirim sistemi hastalıklarına karşı korur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat