Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bergen nasıl bir şehir?

724
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bergen nasıl bir şehir?

Bergen, Norveç'in güneybatısında yer alır. 275 binlik bir nüfusu vardır. Başkent Oslo'dan sonra Norveç'in ikinci büyük şehridir. 11. yüzyılda kurulan Bergen o dönemde Kuzey Avrupa'nın en önemli ticaret şehirlerinden biridir. 15. yüzyıldan başlayarak şehir ticari bakımdan son derece zengin bir şehir haline gelmiştir. İskandinavya'nın en büyük şehirlerinden biridir. 

2. Dünya Savaşı'nda şehir Almanların işgalindeyken Hollanda gemisinin içindeki bombanın patlaması nedeniyle eski döneme ait Bergen yapıları büyük oranda zarar görmüştür. Önceden ahşap olan yapılaşma 19. yüzyıldan sonra bu nedenle betonarmeye dönüşmüştür. 

Şehrin tarihi kısmı Brigen'de birbirinden renkli ahşap evler görülebilir. Buraya gidilirken tarihlere ve mevsimlere dikkat etmek gerekir. Yıl içinde ortalama sıcaklık 10 derece civarındadır. Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında buraya gitmek çok daha mantıklıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat