Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bengal kedilerinin özellikleri nelerdir?

9,445
kez izlendi
Puan: 2.86 / 5
Detaylı Açıklama

Bengal kedilerinin özellikleri nelerdir?

Bengal kedileri birkaç değişik ırkın melezlenmesi yoluyla elde edilmiş bir kedi ırkıdır. Vücutları normal kedilere oranla biraz daha büyük olabilir. Bengal kedilerinin tüyleri genellikle orta uzunlukta olur. Bengal kedileri çeşitli renk tonlarında ve desenlerde olabilir. En yaygın olan desenleri gövdeye dikey ya ta paralel uzanan koyu renk çizgiler ve kaplanlarınkine benzer yuvarlak renkli beneklerdir.

Çevik ve güçlü bir ırk olan Bengal kedilerinin bağışıklık sistemleri de güçlüdür. Çok güçlü dişlere ve çeneye sahip olan Bengal kedileri kuru mama ile beslenebilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta mamalarının enerji içeriklerinin yüksek olması gerektiğidir. Ancak unutulmamalıdır ki Bengal kedileri obeziteye yatkın bir ırktır ve beslenmesi buna göre düzenlenmelidir.

Bengal kedileri enerjik canlılardır. Be nedenle mutlaka enerjisini atmasını sağlayacak aktivitelere yönlendirilmelidir. Enerjik olması bazı durumlarda onun sıkıcı derecede oyuncu olmasına neden olabilir. Eğer yeterince zaman ayıramayacaksanız yanına mutlaka arkadaşlık edebileceği ve oyun oynayabileceği başka bir kedi alınabilir.

Bengal kedileri enerjik ve oyuncu canlılar olsa da kesinlikle saldırgan değildir. İnsanlarla ve çocuklarla gayet iyi anlaşabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat