Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bel ve boyun fıtığı DRX9000 spinal dekompresyon yöntemiyle nasıl tedavi edilir?

3,504
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bel ve boyun fıtığı DRX9000 spinal dekompresyon yöntemiyle nasıl tedavi edilir?

Bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde kişinin değerlendirilerek omurgaya yapışan kas ve bağların yapısı, kısalıkları, omurga eğrilikleri, açıları değerlendirilmeli, daha sonrasında bu açılarda problem varsa kasla alakalı gevşetme yöntemleri, doku içi dolaşımı artırıcı elektroterapiler uygulanmaktadır. Sonrasında gevşemiş bağ ve kas dokusu elde edildiğinde spinal dekompresyon yöntemiyle omurga aralarını açmak için ilk günlerde daha hafif ağırlıklarla başlayarak, daha sonra logaritmik eğride artan bir şekilde kişinin muayene bulgularına göre düzenlenen bilgisayar kontrollü bir program takip edilir. 

DRX 9000 spinal dekompresyon yönteminde bir yükle bu aralığın açılması planlanır. DRX 9000 spinal dekompresyon yönteminde, peşpeşe her gün tedaviye girilmesi gerekir. Günlük yaklaşık 1,5 saati bulan tedavilerle, 15-20 seans sonrasında kişiye uygun egzersiz programı verilir. 1 ay sonrasında kontrol verilir. Bu hastalarda yüzde 70-80 düzeyinde şikayetlerin kaybolduğunu, 3. ayda çekilen MR bulgularında da fıtıklarının iyileştiği gözlemlenir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat