Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bel ve boyun fıtığı ameliyatlarının riski var mı?

102,329
kez izlendi
Puan: 4.86 / 5
Detaylı Açıklama

Bel ve boyun fıtığı ameliyatlarının riski var mı?

Avrupa'da ve Amerika'daki  beyin cerrahları hastalarına ameliyat olmadan önce DRX 9000 tedavisini denemesini şart koşuyorlar. Bel ve boyun fıtığı olan hastaların 6. 7. ameliyatlarını olmak üzere beyin cerrahlarına başvurduklarını görüyoruz.

Boyun fıtığı ve bel fıtığı ameliyatlarından sonra eğer sinirde bir kesi, kasta bir kesi meydana gelmiş ise, kişinin kolunda, bacağında karıncalanma, güçsüzlük gibi şikayetler ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple hem ameliyat olması gereken hastanın iyi belirlenmesi, hem de ameliyat tekniğinin doğru belirlenmesi son derece önem arz etmektedir.

Elbette ki yanlış yapılan bir tedavinin riski olduğu gibi yanlış yapılan bir ameliyatın da riski vardır. Bu sebeple ameliyat olmadan önce kişiler mutlaka bir beyin cerrahının iyi bir değerlendirmesinden geçmelidirler.

Bazen şikayete yol açan kas spazmı serbestleştirilerek omurların arasını açmak, DRX 9000 yöntemiyle fıtığı içeri sokarak ameliyatsız tedavi olunabilmektedir.

Yırtılan her fıtığın da mutlaka ameliyat olması gerekmez. Vücudumuzun kendini tamir mekanizmaları olduğu için bazen bir süre tanıyarak tamir mekanizmasının devreye girmesini sağlamak isteriz.

Hekimler olarak el birliğiyle hem beyin cerrahı hem fizik tedavi uzmanının ortaklaşa karar verdiği ameliyatların riskleri son derece azdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat