Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bel fıtığı rahatsızlığında en önemli belirtiler nelerdir?

160,330
kez izlendi
Puan: 4.83 / 5
Detaylı Açıklama

Bel fıtığı rahatsızlığında en önemli belirtiler nelerdir?

Bel fıtığındaki  en önemli belirtiler beldeki omurilik basısına ve bacaklara giden sinirlere olan basıya bağlıdır. Dolayısıyla bel ağrıları, bacak ve kalça ağrıları, ayakta ve bacakta uyuşma, karıncalanmalar, güç kayıpları, idrar ve büyük abdest problemleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. 

Yine beldeki açının artmasından kaynaklanan kas spazmına bağlı kalçamızdaki priformis kasındaki sertleşmeler kalça ağrıları zannedilerek çekilen kalça filmleriyle kalça ameliyatlarına kadar gidilmektedir.

Oysa başarılı tedavi edilen bel fıtığı ve kalça bölgesindeki spazm çözülmesiyle tamamen kişi şikayetlerinden kurtulabilmektedir.

Bel fıtıklarında en önemli şikayet bel omurga bacak ağrılarındandır. Eğer omurilik basısı ileri düzeyde ise idrar ve büyük abdest problemleri de ortaya çıkabilmektedir.

Başarıyla uygulanan bir bel fıtığı tedavisinden sonra kişinin basısı ortadan kalkmakta ve şikayetleri de tamamen kaybolmaktadır. Güçsüzlüğün tedavisinde de basının tamamen ortadan kaldırılması, daha sonrasında da bel kaslarının ve kalça kaslarının güçlendirilmesi, bacak arka grup kaslarının uzatılmasıyla mümkün olabilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat