Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bel fıtığı fizik tedavi ile iyileştirilebilir mi?

275,876
kez izlendi
Puan: 4.59 / 5
Detaylı Açıklama

Bel fıtığı fizik tedavi ile iyileştirilebilir mi?

Bel fıtığının erken dönemlerinde fizik tedaviden hastaların büyük bir bölümü yarar görür. Fakat bazı ileri durumlarda fizik tedavi yeterli olmaz. İyileşmeleri için daha farklı bir yöntem izlenmesi gerekir.

Hastalık konusunda daha ileri safhalarını yaşayan hastalar olduğunda hasta için fizik tedavi aşaması tamamen geçilip cerrahi müdahale için hazırlanır.

Öncelikli tercih fizik tedavi

Doktorların öncelikli tercihi prensip olarak konservatif tedavi yöntemleri. Kimi zaman öyle hastalar olur ki fizik tedavi yeterli olmaz. Özellikle ileri safhadaki hastaların zaten fizik tedavi ile iyileşmesi söz konusu olmadığından direk cerrahiye alabiliyoruz.

Prensip olarak öncelikle konservatif ve fiziksel tedavi denenir. Eğer hasta fiziksel tedaviye cevap vermez ise cerrahi müdahale gündeme gelir.

Uygun seçilmiş hastalarda fizik tedavinin başarı oranı çok yüksek olur. Eğer ki bir hastanın cerrahi müdahaleyi gerektirmeyen bir rahatsızlığı varsa cerrahi dışı konservatif müdahaleler ve fiziksel tedavi ile hasta iyileşir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat