Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde yüksek ateş neden olur?

18,547
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde yüksek ateş neden olur?

Kulak ölçümlerinde 38, alın 37,5, koltukaltı 37,3 ve makat ölçümlerinde 38 derecenin üstü yüksek ateş olarak kabul edilir. Yapılan ölçüm yerine göre değerler farklıdır ve ona göre değerlendirme yapılmalıdır. 

Vücut ısısının günlük limitler üzerinde olması ateş olarak tanımlanabilir. Bebeklerde görülen ateş 3 altı ve 3 ay üstü bebekler diye 2 ayrılmalıdır. 

Üç ayını doldurmamış bebeklerde görülen yüksek ateş ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Hafif bir ateş ve ateş düşürücü ilaçlar yeterli olur diye düşünülmemelidir. 3 ay altı bebeklerde görülen ateşlerin en büyük nedeni enfeksiyonlardır. Bu yaş grubundaki bebeklerde görülen enfeksiyonlar ciddiye alınmalıdır. 

Üst solunum yolu, gribal ve idrar yolu enfeksiyonları bebeklerde en sık rastlanan ateş nedenleridir. Ayrıca romatizmal hastalıklar ve kanser hastalıklarında da ateş görülebilir. Diş çıkarma dönemlerinde de bebeklerde hafif ateş görülebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat