Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde yeşil renk kaka ne anlama gelir?

320,992
kez izlendi
Puan: 3.76 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde yeşil renk kaka ne anlama gelir?

Yeni doğan bebeklerin ilk günlerindeki kakaları siyaha yakın, koyu renkte yeşildir. Bu fizyolojik, normal kabul edilir. Daha sonra kaka rengi sarıya dönmeye başlar. Hayatlarının ilk birkaç ayında bebekler, saf anne sütü alıyorlarsa, altın sarısı renkte kaka yapmaya başlarlar. Ancak bebek, 3-4. ayını doldurduktan sonra karaciğerden bağırsağa dökülen safra salgısının artmasıyla bebeğin kakası yavaş yavaş yeşile dönmeye başlar. Eğer bebeğin genel durumu iyi, emmesi yerinde, neşesi yerindeyse bu bir sorun değildir; safra salgısının çoğalmaya başladığını gösterir.

Bu dönemde aynı zamanda bebeklerde ağzından salyasının akması, elini sürekli ağzına götürüp ısırmaya çalışması da yeşil renk kakayla olabilir. Bu bebeğin aslında yemek yemeye hazırlandığına dair bir işarettir.

Bazen enfeksiyon hastalıklarında da bebeğin kakası yeşillenebilir. Özellikle bebeklik çağı ishallerinde, bağırsaktan kakanın geçişi çok hızlı olduğu için karaciğerden bağırsağa dökülen safra, bağırsakta bekleyip sarı renge dönüşemeden hızla atıldığından bebekler yeşil kaka yapabilirler. Bu durumda bebeğin genel durumu çok iyi değildir. Bebek çok huzursuz, aşırı ağlayan, bazen ateşli, bazen kusan ve mutsuz bir bebektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat