Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde yabancı dil eğitiminin faydaları nelerdir?

399
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde yabancı dil eğitiminin faydaları nelerdir?

Bebeklikte ve erken çocukluk döneminde gelişimsel olarak, yabancı dil öğreniminden 2. bir yabancı dilin doğal yolldan içseleştirilmesindendir. 

Çift dilli kişilerin yaşamdaki avantajları 

Her yaşta sayısız kazanımları olmaktadır. Bilimsel araştırmalara göre, çift dilli 2 ya da daha fazla dile vakıf olan bireylerin algılarının güçlü olduğunu, karmaşık bilgileri daha çok  analiz ettiklerini, matematikte ve soyut anlamada ve uygulamada, başarılı olduklarını, empati yeteneklerinin çok daha güçlü olduğunu gözlemlemektedirler.

2011 yılında ABD?den gelen bir bilimsel araştırmalara göre, çift dilli bireylerde ileri yaşlarda Alzheimer hastalığı az görüldüğü, dolayısıyla beynin zindeliğine çift dilliliğin büyük katkısı olduğu gözlenmektedir.

2015 yılında Northwestern University?den gelen diğer araştırma ise, çift dillilik sayesinde beyinlerinde co-aktivasyon yaşanan bireylerin algılarının çok daha güçlü, beyinlerinin ileri yaşlarda çok daha zinde olduğunu gözlenmiştir. 

Dolayısıyla çift dillilik bebeklerin sadece okul yaşamlarında ya da kariyerlerinde değil, kişisel yaşamlarında, dünyaya bakışlarında, hatta yaşlılık dönemlerinde de kazanımları saymakla bitmeyecek bir sürecin başlangıcıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat