Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde koyu renk idrar ne anlama gelir?

17,361
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde koyu renk idrar ne anlama gelir?

Bebeklerin hayatlarının ilk günlerinde yaptıkları idrarları çok açık renkte, berrak ve kokusuz idrardır. Ama çocuk doktoru bir bebeğin koyu renk idrar yaptığını görürse, idrarında bilirübin denilen bir  maddenin varlığını araştırır. Bu sarılıklı bir bebekte, sarılığın karaciğerden kaynaklandığını gösteren bir bulgu olabilir.

Bunun dışında koyu renk idrar bazen, vitamin kullanan bebeklerde olabilir. Vitaminlerin bazıları idrarın rengini boyayabilirler. Bazı ilaçlar idrar rengini boyayarak koyu ren çıkmasını sağlayabilirler. Havale geçiren hastalarda kullanılan ya da epilepsi hastalarında kullanılan bazı ilaçlar ya da bağırsak enfeksiyonlarında kullanılan bazı ilaçlar idrar renginin çok koyu çıkmasına yol açabilir.

Koyu renk idrar yapan bir bebekten muhakkak doktorunuzun haberi olması gerekir. Eğer bebek genel durumunda iyi değil, emmesi azalmış, mutsuz, ateşli, keyifsiz bir durumdaysa koyu idrarıyla birlikte mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat