Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde göz tembelliği nasıl tedavi edilir?

19,665
kez izlendi
Puan: 4.68 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde göz tembelliği nasıl tedavi edilir?

Göz tembelliğinin aşamaları vardır. Bebeklerde göz tembelliği tespit edildiğinde öncelikle rahatsızlığın hangi aşamada olduğu anlaşılmalıdır. Rahatsızlığın aşamasına göre tedavi tekniği de değişiklik gösterir.
Göz kapatma
Bebekteki göz tembelliği ileri boyutta ise tek gözü kapatma işlemi uygulanır. Bu işlemde çalışan göz kapatılır, tembel olan göz ise açık bırakılır. Böylece tembel olan göz mecburen çalışmak, beyin de mecburen o gözden gelen görünteleri algılamak ve gözü tanımak zorunda kalır. Kapatma işleminin süresi rahatsızlığın ciddiyetine göre değişim gösterir. Bu süre bazen 5 - 6 saat, bazen 1 tam gün, bazen de 1 hafta olabilir.
Bebekteki göz tembelliği ileri seviyedeyse çalışan gözün 1 hafta kapalı tutulması gerekir. Böyle bir durumda gözün 1 haftadan kısa süre kapatılması göz tembelliğini iyileştirmez. Bu konuda bilinçli olan doktor cesaretli bir şekilde gözü 1 hafta süreyle kapatmalı ve oluşturduğu tedavi planına aileyi ikna etmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat