Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde göz tembelliği nasıl anlaşılır?

24,172
kez izlendi
Puan: 4.52 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde göz tembelliği nasıl anlaşılır?

Bebeklerde oluşan göz tembelliğini ailelerin kendi imkanlarıyla anlaması son derece zordur. Çocukta göz tembelliği olup olmadığı göz doktoru kontrolünde tespit edilebilir.
İlerleyen yaşına rağmen hiç göz muayenesinden geçmeyen çocuk, göz tembelliğini kendi kendine fark edebilir. Örneğin, çocuk oyun oynarken tek gözünü kapatır ve etrafına bakar. Bunun sonucunda iki gözünün birbirinden farklı gördüğünü ayırt eder ancak çoğu zaman bunun normal bir durum olduğunu düşünür. Normal olduğunu düşündüğü için de bu durumdan ailesini haberdar etmez.
Çocuğun gözünde tembellik olduğu bazen gözde oluşan bir enfeksiyon sonucu anlaşılır. Örneğin, çocuğun gözünde bir enfeksiyon oluşur ve pansuman yapılarak tek gözü kapatılır. Tek gözün kapanması sonucu çocuk tek gözünün daha farklı gördüğünü ayırt eder.
Genel göz muayenesi
Gözde herhangi bir belirti olmasa da çocukların en geç 2 yaşına kadar göz doktoruna gitmesinde ve genel göz muayenesinden geçmesinde fayda vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat