Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde fitil kullanımı nasıl olmalı?

431,030
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde fitil kullanımı nasıl olmalı?

Kişiler ilaçları ağızdan şurup ya da tablet, damardan enjeksiyon şeklinde kullanabilmektedir. İlaç kullanmanın bir diğer yolu ise fitil şeklinde ilaçların anüsten verilmesidir. 

Bebeklerde de bazı ilaçlar fitil olarak anüsten verilmektedir. Ateşi olan bebeklerde ateşi düşürmek için fitil kullanılabilir. Aşırı kabız olan bebeklerde kakasını rahat yapmasını sağlamak için fitil kullanılır. 

Bebeklerin anüs bölgesi hassas olduğundan fitil kullanmadan önce anüs bölgesi kremlenmelidir. Fitili kullanmadan önce üzerindeki bazı keskin kenarların düzeltilmesi gerekir. Fitiller kolay eriyen katılaşmış yağlar gibidir. Bebeğin poposunu yağladıktan ve anüs bölgesi kremlendikten sonra fitil popoya dik bir pozisyonda anüs kanalından içeri doğru gönderilir. Belli bir kanaldan geçen fitil kendiliğinden içeri doğru girecektir. Fitilin dışarı çıkmaması için bebeğin poposu ellerle bir süre kapatılmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat