Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl tedavi edilir?

175,620
kez izlendi
Puan: 4.54 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl tedavi edilir?

Öncelikle bebeğinizde burun tıkanıklığının sebebini anlamanız gerekir. Ortam kuru mu diye burnu tıkanıyor, yoksa viral bir enfeksiyonu mu var, alerjisi veya başka bir sebebi mi var; onu anlamanız gerekir. Bu anlamda doktor denetiminde, sebebe yönelik, örneğin ortamla ilgili önlemler gerekiyor. Bebeğin daha rahat nefes alabilmesi için ortamın havadar olması, nem seviyesinin %50'lerde olması oldukça önemlidir. 

Bebeğinizin burun tedavisinde en etkin çözüm sık sık uygulanan serum fizyolojiktir. Bu aslında pek çok hazır kimyasal damladan çok daha etkin ve çok güvenli bir tedavidir. Onun dışındaki tedavilerde ise özellikle bebeklerde çok dikkat etmek gerekir. Çünkü bunların beklenmedik yan etkileri olabilir. Dünyanın pek çok ülkesinde 0-2 yaşındaki bebeklere burun tıkanıklığını engelleyici ilaçların yani dekonjestanların ve antihistaminiklerin kullanılmaması konusunda ciddi uyarılar vardır. Kullanılmaması gerektiği pek çok otorite tarafından söylenmektedir. Bu tip ilaçların özellikle de doktor denetimi olmadan kullanılmaları çok yanlıştır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat