Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebekler hangi seslere daha kolay tepki verir?

8,638
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

Bebekler hangi seslere daha kolay tepki verir?

Yeni doğan bebeğin duyması aslında tam olarak gelişmiş değildir. Bunun pek çok sebebi vardır. Kulak yolunun tam olarak gelişmiş olmaması aynı zamanda kulak yolunda sıvı olması bebeğin tam olarak duymamasını sağlar. 

Bebekler en çok tiz seslere ve en iyi insan sesine cevap verirler. Pek çok değişik frekansa bakıldığında insan sesine verilen cevap hepsinden ayrıdır. Aynı zamanda ani ve yüksek seslere karşı da duyarlıdırlar. 

Bir bebeğin işitme problemi varsa öncelikle detaylı olarak değerlendirilmelidir. Bu problemin nereden, dış kulaktan, beyinden mi kaynaklanıyor onun anlaşılması gerekir. Çünkü kulak yolundaki sıvıdan enfeksiyonlara kadar pek çok sebebi olabilir. Sebep fark edildikten sonra ona göre bir çözüm uygulanması gerekir. 

Kulak yolundaki sıvıya bağlı bir sorun söz konusuysa bu zaman içerisinde geçecektir. Daha ileriki zamanlarda kulak yolundaki sıvıyla ilgili bir sorun varsa bu da kendi kendine geçecektir. Geçmiyorsa da kulak yoluna tüp yerleştirilerek tedavi çözümü sağlanabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat