Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebekle anne karnındayken konuşmak ruhsal gelişimini nasıl etkiler?

18,660
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebekle anne karnındayken konuşmak ruhsal gelişimini nasıl etkiler?

Bebek 16. haftadan itibaren duymaya ve tepki vermeye başlar. Bebeğin huzurlu olmasında iyi ve soft bir müzik dineletilmesinin yanı sıra yumuşak, güven veren insan sesi de çok önemlidir. Özellikle annenin sesi, babanın bebekle konuşması, güven veren tonda bebeğe şarkı söylemeleri, sakin ve şefkat dolu konuşmaları bebeği olumlu yönde ektilecektir. Bu davranışlar bebeğin karakterinin oluşmasında, daha sakin yapılı bir insan olmasına da katkı sağlayacaktır.

Bebekle iletişim

Bebekle iletişimin anne karnında çok önemli olduğu saptanmıştır. Bu nedenle anne ve baba adaylarının doğmadan bebekleriyle güzel bir şekilde konuşmaları önerilmektedir. Mozart'ın müziklerinin, annenin kalp ritmine ve sesine en yatkın, düzenli, giriş, gelişme ve sonuç bölümleri olan kompozisyon havasında olduğu saptanmış ve bu müziği dinleyen bebeklerde sosyal ve entelektüel zekanın daha iyi geliştiği görülmüştür.

Bebekler annenin yaşadığı stres, üzüntü, huzursuzluk veya mutluluk gibi durumların hepsini hisseder ve bu bebeği kötü yönde etkiler. Bu sebeple hamilelerin stresli ve hareketli ortamlardan kaçınması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat