Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler hangi sıklıkta ilişkiye girmeli?

906,671
kez izlendi
Puan: 4.64 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler hangi sıklıkta ilişkiye girmeli?

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler oldukça düzenli bir şekilde ortalama olarak haftada 2 kez cinsel ilişkiye girmelidir. Bir çiftin cinsel ilişki sayısı 3 ve 3'ten fazla ise gebe kalabilirliğini artmış olur, haftalık ilişki sayısı 1'in altındaysa gebe kalabilirlik azalmış olur. 

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin özelikle yumurtlama günlerine yakın dönemde ve tam yumurtlama döneminde ilişkiye girmeye çalışmalıdır. Bunun için de tavsiye edilebilecek klasik yöntem, adetin 1.gününden itibaren sayıldığında 9-10.günden başlanarak 17-18. güne kadar 2-3 günde bir düzenli ilişkiye girmektir. 

Erkeklerde spermin en aktif, motivitesinin en yüksek olduğu ve kalitesinin en yüksek olduğu dönem, 2-3 günlük cinsel ilişki sonrasıdır. Dolayısıyla çok sık, her gün ya da aynı gün içerisinde birkaç kere ilişkiye girmek gebelik şansını artırmayacaktır. 

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler çok sık cinsel ilişkiye girmek yerine, yumurtlama gününü takip etmeli, özellikle de yumurtlama gününü ortaya almak koşuluyla 2-3 öncesi ve 2-3 gün sonrası şeklinde o hafta daha sık, 2-3 günde bir cinsel ilişkiye girerek hamile kalma şansını artırmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat