Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek ne zaman denize girebilir?

5,654
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek ne zaman denize girebilir?

Ufak bebeklerin bağışıklık sistemi genellikle 6 aylık olana kadar tam gelişmiş değildir. 6 aylıktan küçük bebeklerin denize girmesi enfeksiyon kapma risklerini arttırır.

Bebeklerin en erken 5,5-6 aylık dönemlerinde denize sokulmaları tavsiye edilir. Deniz suyu sıcaklığının 25-28 derece olması, dış ortam sıcaklığın ise deniz suyu sıcaklığından yaklaşık olarak 3 derece fazla olması bebeğin herhangi bir alışma problemi yaşamaması için önerilir.

Bebeğin suya girip çıktıktan sonra vücut ısısında dalgalanmalar yaşamaması gerekir. Bu sebeple denizin ardından ılık bir duş alması tavsiye edilir. 

Bebekleri herkes tarafından kullanılan genel havuzlara sokmaktan kaçınılmalıdır. Bu tür havuzlarda mevcut olan mikroorganizmalar bebeklerde daha sonraki dönemde orta kulak iltihabı ve mantar hastalığı gibi çeşitli bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkarır.

Bebeğimizi güneşe ilk çıkardığımızda yaklaşık 5-10 dakika güneşlendirdikten sonra denize sokmak uygun olur. Özellikle bu güneşlendirmeyi sabah saat 10'dan önce ya da öğleden sonra saat 4'ten sonra yapmaya özen göstermeliyiz.

Öğlen saatlerinde güneş ışınları yeryüzüne dik olarak ulaştığından, güneş ışınlarının zararlı etkilerinden bebeğimizi korumalıyız. Bebeğimizi güneşe çıkarırken koruyucu önlemleri ihmal etmemeliyiz. Geniş kenarlı bir şapka ya da açık renk bir tişört yardımıyla gereken önlemleri almalıyız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat