Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek işaret diline ne zaman başlanmalı?

1,181
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek işaret diline ne zaman başlanmalı?

Bebek işaret diline teorik anlamda ilk günden itibaren başlanabilir. Aynı ana dil öğreniminde olduğu gibi bebek işaret dilinde de henüz o beceriler gelişmeden bebeklerin işaret dağarcığı, kelime dağarcığı geliştirilebilir. Bebek işaret diline ne zaman başlanmalı, işaret dili eğitimi nasıl verilir, öğrenmek için uzmanımızın videosunu izleyebilirsiniz.


İlk günden itibaren işaretleri edinen, bu işaretleri depolayan bebeklerin 6 ay civarında bu işaretleri kullanmaları şaşırtıcı bir sonuç olmayacaktır. Nitekim gerçek gelişimsel devresi olan 6 ay civarında sunulduğunda ise 2-3 ay civarında bebeklerimizin 8-9 aylıkken  işaret dilini kullanmaya başladıklarını bu geri bildirimi görmekteyiz.

Bebeklerimizin gerekli olan el, beyin koordinasyonları ve motor ve bilinçsel gelişimleri genelde 6 ay civarında ortaya çıkar. Bebeklerimizin işaret dilini öğrenmeye hazır olduğunu da yaklaşık ek gıdaya geçiş döneminde algılayabiliriz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat