Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek işaret dili ne işe yarar?

844
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek işaret dili ne işe yarar?

25 yıldır ABD'de yapılan bilimsel araştırmalar çok net gösteriyor ki bebek işaret dili kullanan bebeklerimiz çok daha mutlu, özgüvenleri daha yüksek ve empatik bireyler olarak yetişiyor. Zekalarının bir kısmını, potansiyellerinin çok daha fazlasını kullanabilirler. 

Bebek işaret dilinin yabancı dile yatkınlık açısından çok önemli bir getirisi vardır ki o da Amerika'dan gelen bilimsel araştırmalar sonucu elde edindiğimiz bir veriye dayanarak paylaşılabilir. Bebek işaret dili bebeklerin beyninde ana dili gibi algılanıyor ve beynin dil ile ilgili bilgileri depoladığı bölgesini kullanıyor.

Bu sayede bebeklerimiz henüz konuşma öncesi dönemde çift dilliliğe, çift dilli algıya açık olarak yetişiyorlar. Bebeklerin beyinlerindeki nöronlar arasındaki snakst adı verdiğimiz bağlantılar ve bu altyapı konuşma öncesinde oluştuğu için doğru ortam hazırlanırsa yabancı dili kolay öğrendiklerini gözlemliyoruz.

İşaret dilinin ülkemize 2 faydası vardır. Özellikle 1. kazanım, konuşma öncesi dönemde bebeklerin bebek işaret dili aracılığı ile pozitif iletişim becerileri kazanması sayesinde, 6 -7 aylıkken bağırmadan, ağlamadan derdini anlatmaya çalışan bebek yetişkin aşamada da sözlü iletişimi tercih edecektir. 

2. faydası ise bebek işaret dili öğrenen bebeklerin yabancı dile yatkınlığıdır. Bu sayede çift dilli algıları açık olarak yetişirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat