Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek işaret dili bebeğe neler kazandırır?

861
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek işaret dili bebeğe neler kazandırır?

Bebek işaret dili bebeklerimize bilimsel olarak kanıtlanmış sayısız kazanç sağlar. Daha gelişmiş zeka, daha yüksek öz güven, gelişmiş empati becerileri yabancı dile yatkınlık bunların sadece birkaçıdır. 
Bebek işaret dili neler kazandırır? Örneğin IQ üzerindeki etkilerinden bahsedebiliriz. ABD'de yapılan çalışmada bebek işaret dili kullanan bebekler 8 yıl gözlenmiştir ve işaret dili kullanmayan akranlarına göre IQ testlerinde zeka skorlarında 12 puan kadar daha yüksek spor elde ettikleri gözlenmiştir. 

İletişime çok açık bireyler olarak büyürler, empati yetenekleri çok kuvvetli bireyler olarak yetişirler. Çabuk konuşamasalar da kelime hazinesi mutlaka akranlarından daha çok zengin olur. Aile ile bağları güçlü olur, ebeveyn ve bebek arasındaki iletişim henüz konuşma öncesi dönemde bu derecede güçlü ve bu derece sıkı bir şekilde kurulduğu için ilerideki yıllarda, özellikle ergenlik döneminde aile ve çocuk arasındaki ilişkilerin çok daha güçlü olduğunu gözlemlenmektedir. 

Sosyal duygusal gelişim açısından çok büyük faydaları vardır. Ayrıca ayrılma kaygısı hakkında, okul dönemindeki çocuklarımız hatta okul öncesi döneminde kreşe başlayacak olan bebeklerimizin kaygısını azaltmakta bebek işaret dilinin çok büyük faydası vardır. 

Ebeveynler 2 yaş sendromu adı verilen bu dönemi biliyor olabilirler. Bu dönemin ortaya çıkmasındaki sebep bebeklerimizin tam olarak iletişim kurma yeteneklerin gelişmemiş olmasıdır. Ek gıdaya başlanılan dönemde alerjik bebeklerin alerjilerinin tespit edilmesinde bebek işaret dili çok büyük fayda sağlamaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat