Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek işaret dili bebeğe nasıl öğretilir?

2,789
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek işaret dili bebeğe nasıl öğretilir?

Bebeklere işaret dili öğretirken anahtar noktamız keyif almak; ona da keyif, oyun odaklı ve aktivitelerin olduğu sevgi dolu bir ortam sunmaktır. Bu sayede bebeklerimizin algıları en açık derecede olur. Sonuca odaklanmak bebeğin öğrenme şekline aykırı olacağından sağlıklı bir sonuç alınamayacaktır.

Ebeveynlere, bebeklere işaret dilini doğal ortam içerisinde sunmalarını, günlük rutinlerine entegre etmelerini öneriyoruz. 

Bebek işaret diline öncelikle 3 - 4 temel işaretle başlanabilir. Bunlar yemek, süt, daha işaretleri gibi bebeklerin çok ihtiyaçları olan ve farklı ortamlarda modifiye edilerek kullanılabilen işaretler olabilir.

Ayrıca ebeveynlere genelde uzmanlar bebekleri çok heyecanlandıran, mutlu eden konularla ilgili işaretleri kullanmalarını öneriyorlar. Örneğin bebeklerimizin çoğu kedi veya köpek gördüklerinde çok heyecanlanır. Bu nedenle bebeğiniz parkta bir kedi gördüğünde aniden o işareti yapabilir. Bu durumda ebeveynler de çok şaşıracaktır. Bebekler bizler için önemli var sayılan anne, baba gibi işaretler yerine bir kedi işareti üretilebilir.

Bebeklerimize işaret dilini sunarken onların temel ihtiyaçlarına denk gelen işaretlerin yanı sıra mutlaka onları mutlu eden işaretini sunmak onun işaret dilini çok daha algılamasına çok yüksek derecede yardımcı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat